Сьогодні наша команда вийшла з короткотривалої літньої відпустки й розпочала підготовку до нового сезону.
Тож генеральний директор футбольно-спортивного клубу «Фенікс-Маріуполь» Юрій Павлишин у розмові з клубним інформаційним центром підбив підсумки минулого сезону, поділився трансферними планами й озвучив наступні завдання для футболістів і тренерського штабу.
– Навесні керівництво «Фенікса-Маріуполя» поставило перед командою завдання не лише зберегти прописку в Першій лізі України, а й фінішувати в середині турнірної таблиці. В підсумку наші хлопці посіли дев’яту сходинку. Отже, це завдання успішно виконане і всі задоволені?
– Безумовно, можемо говорити про те, що поставлене завдання виконано. Коли ми заходили у весняну частину сезону, наше першочергове завдання полягало в тому, щоби гарантувати команді місце в Першій лізі. Але всередині клубу ми завжди були амбітнішими і розуміли, що цей колектив здатен на більше.
Тому поставили перед собою ще одну мету – завершити чемпіонат у середині турнірної таблиці. Дев’яте місце – це результат великої роботи футболістів, тренерського штабу, адміністрації та всіх працівників клубу. Ми фінішували з 36-ма очками й майже нейтральною різницею забитих і пропущених м’ячів, а сезон завершили впевненою перемогою над сумською «Вікторією». Це свідчить про те, що команда прогресувала та знайшла свою стабільність.
Якщо згадати осінню частину чемпіонату, було багато скепсису. Після низки невдалих матчів багато хто вже записував «Фенікс-Маріуполь» до числа претендентів на виліт. Але ми зберегли віру в команду, провели якісну зимову роботу, підсилили склад і дали можливість тренерському штабу спокійно працювати. Саме ця єдність і стала запорукою успішної весни.
Чи всі задоволені? У футболі неможливо бути задоволеним на сто відсотків. Ми завжди хочемо більшого. Однак, якщо оцінювати сезон об’єктивно, то для дебютного року об’єднаного проєкту «Фенікс-Маріуполь» дев’яте місце, вихід у чвертьфінал Кубка України та формування конкурентоспроможного колективу – це хороший фундамент подальшого розвитку клубу. Головне, що сьогодні у нас є команда, яка має характер, перспективу та бажання рухатися вперед.
– Також наша команда ще торік гарантувала собі кубкову весну. Втім, у березні на стадії чвертьфіналу VBET Кубка України вибула з цього турніру, поступившись у серії післяматчевих пенальті «Чернігову», який, зрештою, дійшов до фіналу. Зрозуміло, що «Фенікс-Маріуполь» міг і хотів вийти у півфінал, але низка обставин завадила нам це зробити.
– Матч із «Черніговом» показав, що наша команда здатна на рівних боротися з будь-яким суперником. Долю путівки до наступного раунду вирішила серія післяматчевих пенальті, а це завжди певним чином футбольна лотерея. На жаль, тоді удача була не на нашому боці.
Разом із тим потрібно об’єктивно оцінювати обставини. На той момент ми проходили непростий період перебудови команди, мали кадрові втрати, певні організаційні труднощі та дуже щільний графік. Але навіть за таких умов команда проявила характер і була за крок від історичного півфіналу.
Те, що «Чернігів» згодом дійшов до вирішального поєдинку Кубка України, лише підтверджує рівень суперника, якому ми поступилися лише в серії пенальті. Тому, попри розчарування від результату, ми дивимося на цей виступ із гордістю. Кубкова весна дала нам безцінний досвід, показала потенціал нашого колективу та довела, що «Фенікс-Маріуполь» може ставити перед собою ще амбітніші завдання в майбутньому.
У футболі важливо не лише вигравати трофеї, а й будувати команду, яка здатна регулярно боротися за високі результати. І я переконаний, що наш кубковий шлях цього сезону став іще одним кроком у розвитку клубу.
– Перша половина сезону вийшла невдалою для нашої команди. Натомість другу половину ми провели значно краще, давши бій серйозним суперникам, чимало забивши і провівши тривалу серію без пропущених м’ячів. Вочевидь, зимові трансфери пішли на користь «Феніксу-Маріуполю»?
– Безумовно, зимова трансферна кампанія стала одним із ключових факторів нашого успішного виступу навесні. Ми чесно визнаємо, що першу частину сезону провели нижче своїх можливостей. Були як об’єктивні причини, так і моменти, де ми самі могли спрацювати краще.
Взимку ми зробили серйозні висновки. Разом із тренерським штабом і спортивним директором ретельно проаналізували склад і запросили саме тих футболістів, які були потрібні команді як за ігровими якостями, так і за людськими характеристиками. Новачки додали конкуренції, якості та глибини складу.
Однак я б не говорив лише про трансфери. Успіх весняної частини – це насамперед результат великої роботи всього колективу. Команда пройшла якісні збори, футболісти краще зрозуміли вимоги тренерського штабу, а всередині колективу з’явилася ще більша єдність і впевненість у власних силах.
Цифри це підтверджують. Навесні «Фенікс-Маріуполь» виглядав значно впевненіше: ми дали бій лідерам, стали більше забивати, провели серію матчів без пропущених м’ячів і дочасно вирішили питання збереження місця в Першій лізі. Це свідчить про те, що команда стала більш збалансованою як в атаці, так і в обороні.
Особливо приємно, що ми побачили характер нашої команди. Після непростої осені хлопці не опустили руки, а навпаки – згуртувалися і довели, що здатні досягати серйозних результатів. Дев’яте місце – це не випадковість, а закономірний підсумок правильної роботи взимку.
Тепер наше завдання – зберегти цей кістяк команди, точково підсилитися і зробити ще один крок уперед у наступному сезоні.
– Хто з футболістів уже залишив чи невдовзі залишить нашу команду?
– Після завершення сезону ми розпочали процес формування команди на наступний чемпіонат, тому кадрові зміни є абсолютно природними.
На сьогодні клуб уже залишили Андрій Богданов, Ростислав Русин та Максим Радченко. Ми щиро вдячні кожному з них за професіоналізм, відданість клубу та внесок у результати команди. Бажаємо хлопцям успіхів у подальшій кар’єрі та нових перемог.
Щодо інших футболістів, то наразі тривають перемовини. Є декілька гравців, майбутнє яких у «Феніксі-Маріуполі» ще остаточно не визначене, тому зараз я не називатиму конкретних прізвищ. Ми поважаємо як інтереси футболістів, так і переговорний процес, і про всі кадрові рішення обов’язково повідомимо офіційно, коли буде досягнуто остаточних домовленостей.
Нас чекає важливе трансферне літо. Ми прагнемо не лише зберегти кістяк команди, який добре проявив себе навесні, а й якісно підсилити окремі позиції, щоб у новому сезоні «Фенікс-Маріуполь» став іще сильнішим і конкурентоспроможнішим.
– Які позиції в нашій команді потребують підсилення? Кого розглядаємо як потенційних новачків?
– Ми вже провели детальний аналіз минулого сезону і маємо чітке розуміння, де команді потрібно додати якості та глибини складу. Безумовно, підсилення потребують декілька позицій, однак наразі я не хочу конкретизувати, аби не створювати зайвого інформаційного фону навколо наших трансферних планів.
Футбол сьогодні дуже динамічний, і успішна команда повинна мати якісну конкуренцію практично на кожній позиції. Саме тому ми працюємо над тим, щоби точково посилити склад футболістами, які не лише мають хороші ігрові характеристики, а й відповідатимуть нашим людським та професійним цінностям.
Щодо потенційних новачків, то селекційна робота триває дуже активно. Ми розглядаємо як українських футболістів, які вже мають досвід виступів у Першій лізі та УПЛ, так і молодих перспективних гравців, які прагнуть зробити наступний крок у своїй кар’єрі.
Прізвища зараз називати не буду, адже переговорний процес любить тишу. Можу лише сказати, що у нас уже є декілька конкретних кандидатур, і ми робимо все можливе, щоб до початку зборів тренерський штаб отримав максимально укомплектований склад.
Наше завдання – не здійснювати гучні трансфери заради самих трансферів, а сформувати конкурентоспроможну команду, здатну прогресувати і вирішувати більш амбітні завдання в наступному сезоні.
– Скоро розпочнеться новий сезон. Які завдання стоятимуть перед «Феніксом-Маріуполем»?
– Минулого сезону ми зробили важливий крок уперед. Команда не лише зберегла прописку в Першій лізі України, а й завершила чемпіонат у середині турнірної таблиці та гідно виступила в Кубку України. Тепер наше завдання – не зупинятися на досягнутому.
В новому сезоні «Фенікс-Маріуполь» повинен стати ще більш конкурентоспроможним і стабільним колективом. Ми хочемо, щоб команда з перших турів перебувала в боротьбі за верхню частину турнірної таблиці й демонструвала якісний і змістовний футбол.
Разом із тим не любимо робити гучних заяв чи давати обіцянки, які не підкріплені реальними можливостями. У клубі розуміють, що будь-який успіх – це поступовий процес. Тому наше головне завдання – продовжувати розвивати клуб у всіх напрямках: посилювати склад, покращувати інфраструктуру, розвивати клубну структуру та формувати команду, яка буде здатна боротися за найвищі місця.
Ми хочемо, аби «Фенікс-Маріуполь» асоціювався зі стабільністю, амбіціями та постійним прогресом. Переконаний, що вболівальники побачать команду, яка буде битися в кожному матчі і ставитиме перед собою максимальні цілі.
Найголовніше – у клубі є чітке бачення розвитку, підтримка інвесторів, команда однодумців і велике бажання рухатися вперед. Тому ми з оптимізмом дивимося в новий сезон і зробимо все, щоби він став для «Фенікса-Маріуполя» ще успішнішим.

